Pojištění psa: nejlepší pojistná ochrana zvířete (recenze 2021)

Ani psům se nevyhýbají nemoci a úrazy. Abyste nemuseli veškeré výdaje za ošetření platit ze své kapsy, je třeba psa nebo štěně pojistit. Nejlepší pojištění psa zpravidla zahrnuje širokou škálu rizik včetně odpovědnost za škody způsobené vaším psem a také výplatu finanční částky v případě, že váš pejsek zemře.

Kolik takové pojištění stojí, co přesně zahrnuje a na co si dát pozor se dozvíte v našem srovnání. Pojištění můžete níže pro svého psího miláčka rovnou sjednat nebo si jen online srovnat cenovou nabídku.

TIP: Jedete se psem do zahraničí? Zde najdete kalkulačku cestovního pojištění pro vás se psem. Stačí ve druhém kroku zvolit připojištění   

Recenze pojištění psa a štěněte

Zatím nejkomplexnější pojištění pro psa či štěně na českém trhu, jehož recenzi vám přinášíme, nabízí pojišťovna Slavia. Podívejme se blíže na jeho výhody, nevýhody a cenu.

Kdy je možné psa pojistit

Nejdříve je třeba definovat, za jakých podmínek můžete pojištění pro vašeho psa sjednat.
Pes musí být označen mikročipem nebo tetováním a zároveň musí mít pas nebo očkovací průkaz.

Dále musí být pes (nebo štěně) očkován proti základním nemocem (vzteklina, psinka, parvoviróza, infekční zánět jater, parainfluenza, leptospiróza – vysvětlení nemocí psů je zde). Standardní vakcinaci proti těmto chorobám provádí každý veterinář již od 6. týdně věku štěněte.

Důležitý je také věk zvířete, který musí být v rozmezí mezi 6 měsíci a 8 lety (v případě, že chcete také pojištění pro případ úmrtí/úhynu psa, pak je maximum 5 let).

Pojistit psa lze také bez PP (průkazu původu).

Zdravotní pojištění psa: jak (ne)platit u veterináře

Asi jistě víte, že návštěva veterináře něco stojí. Např. základní rentgenové vyšetření 1200 Kč, stabilizace zlomeniny 1000 až 15000 Kč (dlahou, ploténkou, dle materiálu), prasknutí křížových vazů až 11000 Kč, operace břicha až 10000 Kč apod.

Těmto výdajům lze předejít jednoduše tak, že pro svého psa pořídíte zdravotní pojištění (pojištění veterinární péče).

pojištění psů

Pojištění psa (srovnání): co a v jaké výši je hrazeno

Pojištění od Slavie zahrnuje 3 druhy rizik: pojištění veterinární péče, pojištění smrti (úhynu) a připojištění odpovědnosti z vlastnictví psa za škody jím způsobené. Podívejme se na ně nyní podrobněji.

1) Pojištění veterinární péče

Toto pojištění se vztahuje na úhradu nákladů na veterinární léčbu v případě náhlého onemocnění nebo úrazu zvířete.

Jedná se zejména o veterinární výkony spojené s vyšetřením a ošetřením, chirurgické zákroky, anestezii, použití diagnostických přístrojů, použitý materiál, hospitalizaci psa, předepsanou medikaci a další.

Pojištění tak můžete využít v situacích, kdy váš pes spolkne hračku, pokousá ho jiný pes, sní nevhodné jídlo, dostane ušní infekci, zlomí si nohu apod.

Limity pojištění

Pes onemocní: hrazeny jsou náklady na veterinární léčbu nemocí až do 30000 Kč (můžete si online vybrat ze 3 variant limitu plnění – do 10000 Kč, 20000 Kč nebo 30000 Kč).

Pes utrpí úraz: pojišťovna uhradí náklady na léčbu úrazů až do 60000 Kč (máte na výběr online varianty limitu plnění do 20000 Kč, do 40000 Kč nebo do 60000 Kč).

U onemocnění či úrazu zvířete je vyžadována vaše spoluúčast 1000 Kč (příklad: operace psa stojí 10000 Kč, pojišťovna vám proplatí 9000 Kč a 1000 Kč hradíte ze svého).

Pokud vyberete variantu s vyšším limitem plnění, budete platit vyšší cenu pojistného. Máte však jistotu, že v případě pojistné události za vás veškeré náklady (až do výše zvoleného limitu) zaplatí pojišťovna.

3 cenné bonusy k pojištění pro majitele psů: proplacení nákladů

Za zmínku stojí také 3 „bonusy“, které jsou v pojištění veterinární péče automaticky zahrnuté.

První, že v případě hospitalizace majitele zvířete pojišťovna uhradí 50 % nákladů na náhradní ubytování psa až do výše 2 000 Kč. To majitel ocení obzvláště, když nemůže psa nechat u svých známých či příbuzných, aby se mu po dobu jeho pobytu v nemocnici o něj starali, a musí ho tedy umístit např. v psím hotelu.

Druhým je zaplacení 50 % nákladů na inzerci při ztrátě či zaběhnutí psa, a to až do výše 2 000 Kč. Pojišťovna vám tedy proplatí finanční příspěvek na rychlé nalezení vašeho miláčka.

Třetím je, že pokud veterinář provede sterilizaci vaší fenky nebo dojde k označení pojištěného psa mikročipem, pak vám pojišťovna zaplatí 50 % (maximálně 2000 Kč) těchto nákladů. Podmínkou je, že zvířeti muselo být v době úkonu méně než 6 let a pojištění trvalo nepřerušeně 36 měsíců. Přitom není rozhodující, zda sterilizace nebo označení mikročipem byly provedeny a uhrazeny za trvání pojištění nebo před jeho vznikem.

⇒ ONLINE KALKULACE POJIŠTĚNÍ PSA ZDE

2) Pojištění úmrtí psa (úhynu)

V případě smrti psa je vyplacena částka až do výše 50 000 Kč (částku si volíte sami v online kalkulaci v rozmezí 5000 až 50000 Kč). Pojištění se vztahuje i na případné nutné utracení zvířete.

Vyplacená částka vám ztrátu vašeho pejska nenahradit nemůže, ale alespoň vám poskytne finanční kompenzaci za náklady, které souviseli s jeho pořízením a péčí. Pojištění úmrtí psa se sjednává spolu s pojištěním veterinární péče, ale není povinné. Je tedy zcela na vás, zda si jej vyberete či ne.

Výhoda: není zde žádná spoluúčast.

3) Připojištění odpovědnosti za škody způsobené vaším psem

Připojištění odpovědnosti z vlastnictví pojištěného psa vás ochrání před situacemi, kdy váš pejsek cokoliv nehezkého provede a způsobí tím škodu (někoho zraní, něco rozbije).

Může se např. stát, že váš pes pokouše jiného psa nebo cizí osobu, rozkouše sousedovi boty, v zápalu hry někoho porazí, poničí cizí majetek, vykálí se návštěvě na drahý koberec nebo uteče a způsobí nehodu (pes vběhne cyklistovi pod kola a cyklista po vás bude požadovat náhradu za poškozené kolo).

Může se to stát i v případě nehody automobilu, tam bohužel náhrady škod bývají výrazně vyšší.

Nezapomeňte, že toto připojištění je pro majitele psů jedno z nejdůležitějších. Stojí jen pár set korun ročně a lze je sjednat k pojištění veterinární péče.

Výhoda: není zde žádná spoluúčast.

Limity pojištění odpovědnosti:

 • 2 000 000 Kč pro újmu na zdraví (včetně duševních útrap)
 • 1 000 000 Kč pro škodu na věci
 • 500 000 Kč pro případ finanční škody

Cena pojištění pro psy

Cena ročního pojištění (pojistné) psů se pohybuje od 2144 Kč (se slevou, kterou získáte při sjednání na této stránce) za pojištění veterinární péče za předpokladu, že vyberete nejnižší varianty limitů (tj. 10000 Kč onemocnění, 20000 Kč úraz) a nechcete k tomu pojištění úmrtí a odpovědnosti.

S volbou vyšších limitů a dalších (při)pojištění (úhyn, odpovědnost) bude cena pojištění stoupat.

Cena pojištění pro psy může být ovlivněna i skutečnostmi zda pes má nebo nemá PP (průkaz původu), jeho věkem a váhou (kategorie do 40 kg a nad 40 kg).

Srovnejte si nabídky pojišťoven zde.


Co je ke sjednání pojištění třeba?

Přes výše uvedený link máte 30% slevu na pojištění psa, které můžete nyní sjednat online. Je zapotřebí po pojištění pouze absolvovat prohlídku u vašeho veterináře a potom pojišťovně poštou dodat záznam o této prohlídce (potvrzený dotazník od veterináře, že pes je v pořádku – potvrzení nesmí být starší než 5 dnů před uzavřením pojištění) a kopii pasu nebo očkovacího průkazu psa.

Pojištění se vztahuje na území České republiky a dále také na území Evropy při přechodném pobytu.

Smlouva se uzavírá na dobu neurčitou s ročním obnovením.

Co není pojištěno (na co se pojištění psů nevztahuje)

Pojištění se nevztahuje na (výňatek z pojistných podmínek):

 • náklady za psí potravu včetně dietní potravy a doplňků stanovených veterinářem,
 • škodné události, k nimž došlo v důsledku úmyslného jednání nebo vědomého opomenutí oprávněné osoby (např. majitel, člen rodiny, ošetřovatel, opatrovník aj.), to se vztahuje i na vědomé nedodržení zásad výživy i nedodržení doporučení a pokynů veterinárního lékaře,
 • příčiny, k nimž došlo před počátkem pojištění,
 • dědičné nebo vrozené nemoci či vady,
 • preventivní, kosmetické, zkrášlovací (život nebo zdraví zvířete) neohrožujících zákroků,
 • graviditu, která nastala před ukončeným 18 měsícem věku fenky,
 • léčení chronického onemocnění (pokud se nejedná o prvotní propuknutí onemocnění, které je následně diagnostikováno jako chronické),
 • kožní onemocnění, odstranění blech, klíšťat apod., odčervení, úhradu nákladů na antiparazitální preparáty,
 • ošetření a léčení nemocí chrupu (pokud se nejedná o úraz)
 • očkování

Pozor na tzv. čekací dobu. Jedná se o období, kdy nedostanete žádnou náhradu za události, které nastaly v průběhu 30 dnů od uzavření pojištění v případě akutního onemocnění nebo úmrtí psa, resp. v průběhu 3 dnů v případě úrazu.

Pojišťovna se tak chrání před případnými pojistnými podvody, kdy majitel rychle pojistí psa v době, kdy je zvíře prokazatelně nemocné nebo prodělalo úraz.

VÝHODY

 • Jedno z nejlepších pojištění na českém trhu s širokou pojistnou ochranou.
 • Sleva při online sjednání zde na stránce.
 • Držitelé průkazu ZTP/ZTPP mají slevu 10 % (jako další sleva k té předešlé, platí pro sjednání online).
 • Žádná spoluúčast u pojištění úhynu a odpovědnosti.
 • Částečná úhrada za náhradní ubytování, inzerci a sterilizaci/mikročip.

NEVÝHODY

 • Spoluúčast 1000 Kč u veterinární péče
 • Čekací doba od počátku pojištění: úraz 3 dny, nemoc 30 dní, úhyn 30 dní (viz vysvětlení výše).
 • Některá omezení – viz výluky výše (co není pojištěno)
 • Nelze pojistit staršího psa 8 let

 

Shrnutí

Jedná se o pojištění, které poskytuje dostatečnou pojistnou ochranu proti běžným rizikům spojeným s vlastnictvím psa a pomůže proto v mnoha nesnázích. Podle našeho názoru se jedná o nezbytnou službu chránící finance majitele psa před neočekávanými výdaji a je tak vhodné pro jakéhokoli psa.

 

Alternativa: Pojištění pro psy PetExpert (+ 300 Kč bonus)

Ke klasickému pojištění existujte plnohodnotná alternativa, kterou je speciální pojištění pro psy PetExpert ve spolupráci s ČSOB pojišťovnou. To za vás zaplatí až 90 % nákladů u veterináře.

Detailní recenzi naleznete zde.

Sjednejte si pojištění v úrovni Start, Basic, Premium nebo Exclusive přes tento odkaz a získejte 300 Kč, které můžete použít na úhradu pojištění.

Vyplatí se pojistit psa pojištěním PetExpert? (názor veterináře – video)

Přejít na pojištění PetExpert

 

Odpovědět